Voor Brigitte is creativiteit de 'rode draad' in haar leven. Al vanaf jonge leeftijd was zij vaak aan het tekenen. Meestal portretten, vaak van foto's in tijdschriften. Later zou zij cursussen gaan volgen op creatief gebied, zoals 'Portret- en modeltekenen' en 'Werken met pastelkrijt'. 'Abstract werk', 'Het ontwikkelen van een eigen stijl', 'Schilderen met Acrylverf en Aquarel', 'Interieurarchitectuur'.          Sinds 2016 ging zij deelnemen aan kunstmarkten, evenementen en beurzen en exposeerde zij in een aantal openbare gebouwen, zoals wijkcentra, bibliotheken, huisartsenpraktijken en multifunctionele centra. Voor een portfolio van haar beeldende werk zie Kunstinzicht.nl (zoeken op naam Brigitte Vermij).

Voor het schrijven volgde zij cursussen bij H'Art in Haarlem (het voormalige Kreater) en bij de Schrijversvakschool in Amsterdam.

In 2019 heeft ze een proefboekje laten printen van 'Beestenspul' en deze uitgedeeld onder vrienden en kennissen, waarna meerdere mensen haar hebben aangemoedigd om toch echt iets te gaan doen met dat schrijftalent. Vervolgens kwam de Corona-pandemie en bleef alles in de kast liggen.

In 2025 kreeg zij van haar moeder een doos met alle ansichtkaarten, brieven en ook kleine 'boekjes' met tekeningen en teksten die zij ooit tijdens vakanties en op school maakte voor haar ouders. Ze besefte dat ze eigenlijk toen al boekjes maakte met illustraties en lichte, soepel leesbare teksten. In de brieven die zij schreef als ze op vakantie was, waren duidelijke verhaallijnen te zien.

Ze besloot dat het tijd was om ermee te beginnen en herschreef de verhalen voor 'Beestenspul', vulde ze aan met illustraties en het ontwerp voor de cover. En hiermee kwam alles samen: tekenen, schilderen, schrijven, ontwerpen. Met hulp van Pumbo is het haar gelukt om haar eerste boek te realiseren.

'Beestenspul' is nu te koop bij Boekenbestellen.nl / bol.com / Bruna.nl / Primera Steenwijks Boekhuys en het CB.